عنوان تصوير 1عنوان تصوير 2عنوان تصوير 3عنوان تصوير 4
Template url :
www.taxrazavi.ir

مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی: تحقق درآمدهای مالیاتی، رعایت قانون و رضایت حداکثری مودیان سه هدف اصلی سازمان امور مالیاتی کشور می باشد.

پرتال اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی - پرتال خراسان رضوی

پرتال اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی - مالیات - معافیت - دانشکده امور مالیاتی - ارث - اظهارنامه - ممنوع الخروج - امور مالیاتی - مالیات بر ارث - مالیات بر درآمد - مالیات بر شرکت ها
Designed by : طراحي قالب هاي حرفه اي وب سايت

Rajman Enterprise Portal:

پورتال سازمانی از طلوع تا طلوع

پرتال سازمانی از طلوع تا طلوع از طلوع تا طلوع

پرتال اداره کل امور مالیاتی استان خراسان رضوی قدرتمند شده با پرتال سازمانی از طلوع تا طلوع و پیاده سازی شده توسط از طلوع تا طلوع

پرتال اداره کل امور مالیاتی استان خراسان رضوی
Portal template designed by : طراحي قالب هاي حرفه اي وب سايت
مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی: تحقق درآمدهای مالیاتی، رعایت قانون و رضایت حداکثری مودیان سه هدف اصلی سازمان امور مالیاتی کشور می باشد. PDF چاپ نامه الکترونیک
مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی در نشست خبری که با حضور نمایندگان اصحاب رسانه استان صبح روز سه شنبه 23 خرداد ماه 96 در محل سالن اجلاس اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی برگزار گردید؛ گفت: مالیات فقط یک وسیله کسب درآمد نیست، بلکه ابزاری قدرتمند برای اعمال سیاست های اقتصادی دولت است.

وی برقراری عدالت اجتماعی را از دیگر کارکردهای مالیات عنوان کرد و افزود: استقلال اقتصادی و امنیت ملی، توزیع مناسب ثروت، کاهش فاصله طبقاتی، تأمین هزینه‌های جاری و عمرانی کشور، توسعه عمران و آبادانی منطقه، حمایت از فعالیت های فرهنگی - مذهبی از جمله مزایای پرداخت مالیات است.

یعقوب نژاد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص توجه به اقتصاد مقاومتی و قطع اتکاء به درآمدهای نفتی، گفت: وصول مالیات جایگزین مناسبی برای درآمدهای نفتی است و باید هزینه‌های جاری را از درآمدهای مالیاتی تامین کرد.

وی تأکید کرد: باید شرایط را طوری برنامه‌ریزی کرد که کمترین وابستگی را به نفت داشته باشیم و سیاست اصلی دولت نیز این است که از اتکا به درآمدهای نفتی کاسته شود تا نسل های بعدی هم از این منبع و سرمایه عظیم خدادادی بهره مند شوند.

مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی اظهار داشت: کل درآمدهای وصول شده در استان به حساب خزانه عمومی کشور واریز می‌شود و بعد از آن در یک مکانیزم بازپرداخت از طریق اختصاص اعتبارات جاری و عمرانی که در اختیار استان قرار می گیرد این مبالغ صرف هزینه‌های جاری و انجام پروژه‌های عمرانی از قبیل ساخت بیمارستان، مدرسه، جاده و سایر پروژه‌های عام المنفعه می‌گردد.

یعقوب نژاد در ادامه مطالب با اشاره به اینکه: در حال حاضر نزدیک به 33% از بودجه عمومی کشور، حدود 45% از هزینه های جاری کشور و حدود 20% از کل درامد شهرداریها و دهیاریهای کشور از محل پرداخت مالیات تامین می شود اظهارداشت: سهم اداره کل امور مالیاتی استان خراسان رضوی از کل مالیات های پیش بینی شده کشور  در سال 96 حدود 3درصد می باشد.

وی با اشاره به سهم ٣ درصدی شهرداری‌ها از ٩ درصد مالیات بر ارزش افزوده ای که توسط مصرف کننده نهائی پرداخت می گردد افزود : این مبلغ هر ماه مستقیما توسط اداره کل امور مالیاتی استان به حساب شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان واریز می‌شود. همچنین در اجرای طرح تحول سلامت از سال 1393، یک درصد از کل درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده به موجب بند "ط" قانون بودجه، در حوضه های بهداشت، سلامت و درمان کشور هزینه می شود.

مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی تصریح کرد: کل مالیات های وصول شده استان در سال گذشته بالغ بر  23 هزار و 273 میلیارد ریال بوده که از این مبلغ 14 هزار و 241 میلیارد ریال از محل درآمدهای مستقیم و 8 هزار و 851 میلیارد ریال نیز از محل مالیات های غیر مستقیم حاصل شده است.

مدیرکل امور مالیاتی خراسان رضوی با بیان اینکه: در سال 95 بالغ بر 348 هزار اظهارنامه مالیاتی در ماه های خرداد و تیر دریافت کردیم و در سال جاری طبق آخرین آمار نزدیک به 54 هزار فقره اظهارنامه تا کنون دریافت شده است، از مودیان مالیاتی اشخاص حقیقی استان خواست تا در مدت زمان باقیمانده تا پایان خرداد از طریق سامانه الکترونیکی www.tax.gov.ir و یا مراجعه به دفاتر منتخب پستی، دفاتر پیشخوان دولت و یا کافی نتهای مجاز نسبت به تکمیل و ارسال اظهارنامه خود اقدام نمایند.

یعقوب نژاد اظهار داشت: برای حمایت از فعالیت های مولد اقتصادی و تولید اشتغال و سرمایه گذاری در استان، مشوقها و معافیت های مالیاتی برای تولید کنندگان و صاحبان مشاغل در نظر گرفته شده است به طوری که در بازه زمانی سال های 90 تا 93 بالغ بر 70 هزار میلیارد ریال در سطح استان معافیت مالیاتی داشته ایم.

وی با بیان اینکه معافیت مالیاتی در صورتی اعطا می شود که واحد تولیدی اظهارنامه مالیاتی خود را در موعد مقرر تسلیم نماید افزود: واحدهای تولیدی که بیش از 50 نفر پرسنل دارند چنانچه بتوانند در دوره بهره مندی از معافیت، معادل 50 درصد نیروها، به افراد شاغل خود اضافه نمایند یک سال به زمان معافیت مالیاتی آنها افزوده خواهد شد.

یعقوب نژاد افزود: هدف نهائی طرح جامع مالیاتی که از آن به عنوان یک ابر پروژه  بزرگ اقتصادی نام می برند، تبدیل نظام سنتی مالیاتی به نظامی مدرن و کاملا الکترونیکی است که از سال 1383 در کشور اجرائی و استان خراسان رضوی نیز به عنوان استانهای مرحله دوم این طرح از سال 92 شروع به پیاده سازی این طرح عظیم ملی نموده است.

مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی اظهار داشت: با اجرای طرح جامع مالیاتی تمام فعالیت های اقتصادی از قبیل خرید و فروش و واردات و صادرات به‌ صورت کاملا مشخص رهگیری شده و با این اقدام جلوی بسیاری از فرارهای مالیاتی گرفته می‌شود.

مدیر کل امور مالیاتی خراسان رضوی خاطر نشان کرد: متاسفانه فرار از مالیات به شکل های مختلف در سطح کشور وجود دارد که البته استان ما نیز از این امر مستثنی نیست و این موضوع بیشتر مربوط به عدم شفافیت در چرخه مبادلات کالا و عدم هماهنگی و هم ‌پوشانی اطلاعات بخش‌های مختلفی است که به طریقی در چرخه اقتصاد کشور فعال و مرتبط می‌باشند.

وی افزود: بیشترین فرار مالیاتی در بخش‌های واسطه گری، دلالی و معاملات زیرزمینی است که امکان پیگیری و ردیابی آن در چرخه اقتصادی به سختی امکان پذیر است که ان شاء‌الله با اجرای طرح جامع مالیاتی این امر نیز محقق و فرار مالیاتی به حداقل ممکن خواهد رسید.

آخرین بروزرسانی درسه شنبه, ۲۳ خرداد ۱۳۹۶